html5 templates
Eva Jakešová


Eva Jakešová

"Žena, která je spokojená ve svém těle, tvoří zázraky."

Tímhle citátem by mohl končit celý můj příběh. Začal u dospívající dívky, která nevěděla, co se sebou, trpěla koktáním a vůbec si nevěřila. Pokračoval ženou, která měla zdánlivě vše – práci, partnera, vzdělání, ale nebyla v tom spokojená a cítila, že to není ono. Že to není ona a její život, ale naplňuje jen sofistikovanými způsoby představy někoho jiného a vydává je za vlastní.

Pak se všechno zvrtlo. Osmileté partnerství skončilo, přišla o bydlení, taneční studio, spoustu peněz, přátele, sny a perspektivu. Několik měsíců se plácala na psychickém dně, ztrácela chuť do života, neviděla východisko a netušila, co bude dál.

Takhle napsané to zní jak ze špatného filmu. Realita však tak vtipná nebyla. Na druhou stranu jsem za ni dnes velmi vděčná, protože jsem tenkrát nepotřebovala nic tak moc, jako padnout na dno. Ze dna se totiž dobře odráží. Ztratila jsem potřebu zavděčit se okolí a postupně nacházela sama sebe. Naštěstí jsem totiž měla dvě vášně, které mi pomohly. Tanec a psychologii. Vrhla jsem se do studia a svoji situaci konzultovala s odborníky. 

Mobirise

Tam jsem získala důvěru ve schopnosti vlastního těla a od té doby je pro mě mé tělo rádcem i spojencem. Byla jsem nucená naučit se věřit sama sobě a najít to, co skutečně chci a potřebuji já, ne moje dětské vzorce, které mi někdo vtloukl do hlavy nebo očekávání druhých.

Od roku 2004 jsem lektorkou tance a autorkou Flirt Dance, který mi pomáhal v ženách otevírat cestu k ženskosti a sebevědomí. Flirt Dance jsem víceméně opustila v době, kdy jsem se ocitla na svém dně, ale v tu dobu se mi začal v hlavě rýsovat nový rozměr práce se ženami, který má dnes název Ženský tanec. Propojila jsem v něm své studium psychologie, životní zkušenosti, taneční a pohybové zkušenosti (orientální tance, latinskoamerické tance, flamenco, balet, Pilates a další) a 14 let zkušeností z vedení tanečních lekcí nejen pro ženy.

Mobirise

V současné době jsem pětatřicetiletou dvojnásobnou maminkou, manželkou skvělého muže a mou vášní je tvořit komunitu žen, které si začaly uvědomovat své tělo a chtějí v něm čerpat sílu, sebevědomí, ženskost, ladnost, smyslnost, moudrost a napojit se na něj tak, aby se cítily více spokojené, věřily si a aktivně tvořily svůj život.

Velmi ráda vás proto přivítám na stránce Sebe Vědomá - ženskost v pohybu nebo ve skupině Ženský tanec a sebevědomá ženskost pro každý den, kde zdarma sdílím své zkušenosti i videa a věřím, že postupně vytvoříme komunitu žen šťastných už jen proto, že jsou ženami.

© Copyright 2019 SebeVědomá - Všechna práva vyhrazena
Ochrana osobních údajů